Diétás étkezés igénylése

Diétás étkezés igénylése

Kedves Szülő!

Diétás étkezés igényét nem közvetlenül cégünkhöz, hanem ahhoz az intézményhez kell benyújtania, ahova gyermeke jár.

Felhívjuk a figyelmét, hogy diétás étkezés igényléséhez minden esetben szükséges az alábbi dokumentumok egyike:

  1. Szakorvosi igazolás

Szakorvosnak minősül, a közétkeztetésben, a 37/2014. (IV.) EMMI rendeletben megfogalmazottaknak megfelelően:

  • endokrinológia és anyagcsere-betegségek ráépített szakképesítéssel rendelkező szakorvos,
  • gasztroenterológia alap szakképesítéssel rendelkező szakorvos,
  • diabetológiai szakorvosi licenccel rendelkező szakorvos,
  • allergológia és klinikai immunológia ráépített szakképesítéssel rendelkező szakorvos

Amennyiben a szakorvosi igazoláson nem szerepel a diéta pontos meghatározása (allergén anyagok megnevezése, szénhidrát elosztás stb.), szükséges kérni egy olyan igazolást is a szakorvostól/háziorvostól, melyen egyértelműen fel vannak tüntetve az érzékenységet kiváltó anyagok, illetve diabétesz esetén a szénhidrát elosztás. Ebben az esetben együttesen kell leadni a két igazolást (szakorvosi igazolás és szakorvosi/háziorvosi pontosító igazolás).

  1. „Magyar Államkincstár” Igazolás tartósan beteg, vagy súlyosan fogyatékos gyermekről nyomtatvány másolata

Amennyiben ezen a nyomtatványon nem szerepel a diéta típusának pontos meghatározása (allergén anyagok megnevezése, szénhidrát elosztás stb.), szükséges kérni egy olyan igazolást is a szakorvostól/háziorvostól, melyen egyértelműen fel vannak tüntetve az érzékenységet kiváltó anyagok, illetve diabétesz esetén a szénhidrát elosztás. Ebben az esetben a két igazolás csak együtt érvényes (MÁK nyomtatvány másolat és szakorvosi/háziorvosi pontosító igazolás).

  1. Szakorvos által kiállított klinikai zárójelentés/kezelőlap másolata

Amennyiben a klinikai zárójelentésen/kezelőlapon nem szerepel a diéta pontos meghatározása (allergén anyagok megnevezése, szénhidrát elosztás stb.), akkor szükséges kérni egy olyan igazolást is a szakorvostól/háziorvostól, melyen egyértelműen fel vannak tüntetve az érzékenységet kiváltó anyagok, illetve diabétesz esetén a szénhidrát elosztás. Ebben az esetben a két igazolás csak együtt érvényes. (szakorvosi zárójelentés/kezelőlap és szakorvosi/háziorvosi pontosító igazolás).

A kizárólag háziorvos által kiállított diétás étkezés javaslatát 1 hónapra tudjuk elfogadni, amennyiben szerepel a kiállított igazoláson a szakorvosi vizsgálat előjegyzett időpontja is.

Felülvizsgálat vagy változás esetén az igénylő vagy törvényes képviselőjének felelőssége az új szakorvosi igazolást leadni Cégünknek, vagy az ellátást biztosító intézménynek továbbítás céljából.

A tanév kezdetén, amennyiben a diétás étkező nem váltott intézményt és diétájának típusa (allergén anyagok) változatlan maradt, akkor nem szükséges újra leadni szakorvosi igazolást, ha az még érvényes. 

Mai vendégmenü

A (minden településen)

Magyaros gombaleves
Sertéspörkölt
Tészta köret
Uborkasaláta

B (csak Szentgotthárdon)

Étlapok letöltése